fbpx

Більшість українців підтримують вступ до ЄС

Кількість людей, що підтримують євроатлантичний вектор України, постійно зростає з початку агресії Російської Федерації, відзначають аналітики.

Приєднання України до Євросоюзу підтримують більше половини українців і майже 50% висловлюються за приєднання країни до НАТО. Про це свідчать дані травневого опитування настрою українців. Такі дані були оприлюднені в четвер, 17 травня на брифінгу аналітичної групи Соціопрогноз, повідомляє Інтерфакс Україна.
Відзначається, що проти вступу в ЄС виступають 17,1% респондентів.
За словами виконавчого директора Київського прес-клубу, керівника аналітичної групи Соціопрогноз Михайла Пересунька, відзначається тенденція до збільшення кількості респондентів, які виступають за приєднання до ЄС: на сьогодні цей показник становить 59,4%, проти – 17,1%. За вступ України в НАТО – 48,4%, проти – 26%”, сказав він на брифінгу в четвер.
Не брали участі у волевиявленні 10,7% опитаних, ще 12,8% не змогли відповісти на питання.
“У питанні вступу в Альянс істотним фактором є російська агресія. Після 2014 року рівень підтримки такої дії почав рости”, – зазначив Пересунько.
Згідно з опитуванням, лише 3% опитаних назвали ситуацію в Україні стабільною.
Опитування проводив Інститут аналізу та прогнозування 3 – 15 травня 2018 у всіх областях України за винятком окупованих територій Донбасу і Криму. Всього було опитано 2,020 тис. респондентів. Похибка вибірки не перевищує 2,2%.
Як повідомлялося, рік тому майже половина українців виступала за вступ в ЄС. А вже в кінці минулого року повідомлялося, що переважна більшість українців проголосували б за вступ України в Європейський Союз, якби проходив референдум з відповідним питанням.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *