fbpx

В Україні зросла тривалість життя

В Україні чоловіки стали жити на півтора роки довше, жінки – на 2,5 роки.

Середня тривалість життя у жінок в Україні з 1990-го по 2016-й зросла з 74 до 77 років, а у чоловіків – з 65,2 до 67 років, за даними американського Інституту оцінки показників здоров’я при Вашингтонському університеті, пише “Укрінформ”.

За даними українського Інституту демографії при НААН, тривалість життя українців теж зросла, але трохи менше. Для чоловіків приріст становить 1,2 року, для жінок – 1,7 року.

“У нас зараз немає адекватних даних. По-перше, 16 років у нас не проводили перепис населення. По-друге, частина територій окупована, тому невідомо, як там реєструється смертність, народжуваність, міграція тощо. Це теж впливає на точність дослідження тривалості життя. Якщо, приміром, на Донбасі не надають дані про смертність, то це штучно підвищує показник тривалості життя”, – каже науковий співробітник Інституту демографії та наукових досліджень НААН України Павло Шевчук.

Найдовше живуть українці із західних регіонів. У Чернівецькій області середня тривалість життя чоловіків становить 68,5 року, а в Тернопільській – 68,4 року. Найдовша тривалість життя у жінок з Львівщини – 78,1 року та Волині – 77,5 року.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *