fbpx

В Україні можуть ввести нові обмеження для росіян: що зміниться

Україна найближчим часом може ввести біометричний візовий режим із Росією. Принаймні, на цьому наполягає міністр закордонних справ Павло Клімкін. Він переконаний — нинішніх обмежень для в’їзду громадян РФ недостатньо.

Чи є сенс запроваджувати візи для росіян і які наслідки будуть для українців — у матеріалі OBOZREVATEL.

Росіянам шлях закритий?

Головний лобіст введення візового режиму з Росією — Міністерство закордонних справ України. Глава відомства Павло Клімкін неодноразово заявляв про необхідність посилити правила в’їзду для громадян Росії. Водночас у МЗС підкреслюють, що йдеться про біометричний візовий контроль.

“Припустимо, ми вводимо звичайний візовий режим. Що це змінює? Я завжди говорив, що нам потрібно не просто комусь ставити печатку “на якій підставі, за яких умов”, а контролювати: хто, яким чином перетинає кордон”, — заявляв Клімкін ще у вересні 2018 року.

Зараз риторика не змінилася. “Якщо просто ввести візовий режим — етикетки штампувати — він ніколи не буде працювати. Якщо візовий режим із Росією — тільки біометричний”, — зазначив міністр.

За словами Клімкіна, міністерство вже опрацьовує можливі сценарії такого кроку, і головне — механізм контролю за кордоном.

“Зараз ми дивимося, як працює біометрика, бази даних, не виключено, що і біометричний візовий режим із Росією прийде”, — додав міністр.

У Державній прикордонній службі зазначають, що до візового режиму вони готові. Єдина складність — відсутність спеціальної бази даних.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *