fbpx

В Україні різко подешевшає долар: прогноз аналітиків

В Україні стрімко дешевшає долар – всього за кілька місяців курс зміцнився з 28 до 26,6 грн/$. Фінансові аналітики пояснюють: для учасників ринку така ситуація не стала сюрпризом. Попит на долари традиційно з року в рік знижується в кінці січня – на початку лютого.

OBOZREVATEL зібрав прогнози аналітиків про те, чого чекати від курсу долара в Україні на наступному тижні.

Головне:

курс долара в Україні до 15 лютого може опуститися з 26,6 до 26,3 грн/$;

гривня зміцнюється через сезонні чинники – активний випуск ОВДП, низький попит покупців і валютні виручки експортерів;

долар дешевшає в лютому кілька років поспіль.

Гривня йде на рекорд
Пік зміцнення очікується в середині лютого. Щоправда, думки економістів про те, як може змінитися курс, розходяться. 26,5 грн/$ – червона лінія, розповідає аналітик Володимир Мазуренко. Експерт упевнений, що нижче цієї позначки американській валюті опуститися не вдасться. Правда, і цей показник стане рекордно низьким за поточний рік.

“Попит на ринку низький, пропозиція гарна. Бачимо вже досить тривалий період сезонне зміцнення гривні. У нас, поки, валюта дуже залежить від сезонних факторів. Від врожаю аграріїв, від критичного імпорту”, – пояснює аналітик.

Крім того, Міністерство фінансів у зв’язку з тим, що гарантії від Світового банку на 17,6 млрд грн перенесли на лютий, ухвалили рішення збільшити випуск облігацій внутрішнього державного боргу. Це посприяло тому, що інвестори були змушені продавати валюту, купувати гривню і вже з її допомогою здобувати номіновані в нацвалюті папери.

При цьому ставки за такими облігаціями, як уже писав OBOZREVATEL, вищі, ніж за банківськими депозитами. З одного боку це дозволяє залучити в бюджет додатковий грошовий ресурс, а з іншого – дає можливість зміцнитися гривні.

Аналітик Вадим Іосуб вважає, що курс долара може вже наступного тижня опуститися до позначки 26,3 грн/$. “На найближчий тиждень ми очікуємо продовження зниження курсу долара до гривні. Долар на міжбанку може торгуватися через тиждень близько 26,4 грн, а готівковий долар у банках може торгуватися близько 26,3/26,6 грн”, – прогнозує експерт.

З таким прогнозом погоджується аналітик Єгор Комов. За його словами, через п’ять-сім днів українці на готівковому ринку зможуть купувати валюту за ціною 26,3-26,4 грн/$.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *