fbpx

Грузія побоялася привітати Україну з Томосом: Зурабішвілі пояснила чому

Новий президент Грузії Саломе Зурабішвілі не привітала українців із отриманням Томосу і утворенням Православної церкви України (ПЦУ), тому що “не хоче ускладнювати ситуацію”.

Таке пояснення її рішення з’явилося у Twitter Зурабішвілі. Зокрема, вона зазначила, що несе відповідальність за православну церкву в Грузії.

“Це було б просто особисто привітати українців із незалежністю їхньої церкви, згадуючи наше власне минуле, але як президент я повинна взяти більшу відповідальність. Наш патріархат стримує себе у зв’язку з певними наслідками, я не можу ускладнювати ситуацію”, — написала Зурабішвілі.

Нагадаємо: раніше в Грузії заявляли, що грузинська православна церква висловить свою чітку позицію щодо отримання канонічної автокефалії Православної церкви України, коли ознайомиться із текстом Томосу.

Історія питання:

  • У Грузинській церкви є побоювання, що, в разі підтримки автокефалії української церкви, РПЦ може офіційно відібрати з її підпорядкування території сепаратистських регіонів Абхазії і Південної Осетії.
  • Зараз вони непідконтрольні ГПЦ фактично, але РПЦ формально визнає ці регіони канонічною територією Грузинської церкви.
  • Грузинська православна церква проголосила свою сучасну автокефалію у 1917 році, вийшовши зі складу Російської православної церкви.
  • У складі РПЦ вона перебувала із 1811 року, після того, як Російська імперія приєднала до себе Грузію, а РПЦ скасувала давню багатовікову автокефалію ГПЦ, яка має історію із 5-го сторіччя.
  • Нову автокефалію РПЦ визнала в 1943 році, а Вселенський патріархат – у 1989 році.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *