fbpx

Кількість прихильників помісної церкви в Україні зростає, – соцопитування

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна, про це свідчать результати загальнонаціонального дослідження, проведеного Центром Разумкова спільно з Фондом “Демократичні ініціативи” ім.Ілька Кучеріва.

Так, згідно з дослідженням, 43% опитаних у грудні 2018 року громадян України підтримують створення в Україні помісної автокефальної православної церкви, а не підтримують – 22%.Ч

“Частка тих, хто підтримує створення в Україні помісної автокефальної православної церкви, суттєво зросла порівняно з травнем 2018 року (тоді таку підтримку висловлювали 31% респондентів), за рахунок скорочення частки тих, кого це не цікавить, і тих, хто не визначився (сумарна частка таких респондентів знизилася з травня по грудень з 49% до 35%)”, – повідомляє Центр Разумкова.

Водночас частка противників створення в Україні помісної автокефальної православної церкви не змінилася на статистично значущому рівні (20% – у травні і 22% – у грудні).Т

Частка тих, хто підтримує створення помісної автокефальної православної церкви, переважає частку тих, хто це не підтримує, в західному регіоні країни – відповідно 70% і 7% і Центральному – відповідно 52% і 18% опитаних. У східному регіоні, навпаки, більше тих, хто це не підтримує (відповідно 15% і 42%), тоді як у південному регіоні їхні частки статистично значно не відрізняються (відповідно 24% і 21%).

Крім того, в східному і південному регіонах – велика частка громадян, які або не цікавляться цією проблемою, або не визначилися – такі становлять 44% на сході і 55% на Півдні.

Загальнонаціональне дослідження проходило з 19 по 25 грудня 2018 в усіх регіонах України за винятком Криму та окупованих територій Донецької і Луганської областей. Опитано 2017 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Нагадаємо, 6 січня в церкві святого Георгія в резиденції Вселенського патріархату в Константинополі під час святкової літургії за участю Патріарха Варфоломія предстоятелю Православної церкви України Епіфанію вручили Томос про автокефалію української церкви.

Після надання Томосу Україні Президент Петро Порошенко заявив про те, що гарантує повагу до релігійного вибору і віросповідання кожного громадянина країни.

15 грудня на Об’єднавчому соборі предстоятелем Української помісної православної церкви обрали митрополита Переяславського і Білоцерківського Епіфанія, представника Української православної церкви Київського патріархату.

Тоді ж почався перехід парафій УПЦ МП у ПЦУ. В інтернеті навіть створили інтерактивну карту таких переходів. Предстоятель Православної церкви України (ПЦУ) митрополит Київський і всієї України Епіфаній заявив, що всі віряни в Україні мають добровільно обирати свій релігійний центр.

Джерело: https://censor.net.ua/ua/n3105664

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *