fbpx

На українців чекає рік антирекордів: сюрпризи бюджету-2019

В Україні 2019 рік почався бюджетним провалом. Виконати план надходжень не вдалося: Світовий банк свій кредит відтермінував, а суми відшкодування ПДВ виявилися рекордно високими.

Цього року на українців чекає ще низка антирекордів: максимальні за минулі роки виплати на обслуговування і погашення держборгу, заплановане рекордне відрахування дивідендів із прибутку держпідприємств (90%).

OBOZREVATEL розібрався, чому не вдалося виконати бюджет у січні й що чекає українців у 2019-му.

Пішло не за планом: чому зірвали виконання бюджету
В Україні рік почався з труднощів. План, передбачений у бюджеті на 2019-й, у січні виконати не вдалося. Казна недоотримала 6,6 млрд грн (10,75%). У Мінфіні таку ситуацію передбачали і вирішили наростити обсяги облігацій внутрішньої держпозики (ОВДП). Це частково допомогло компенсувати недоотримані мільярди.

З іншого боку, випуск облігацій із високою прибутковістю привів до зниження курсу долара (детальніше про це читайте тут). І, як підрахували в уряді, втрати від нової вартості валюти становлять приблизно 1 млрд грн.

Причин для зриву бюджетного плану декілька:

Державна фіскальна служба (ДФС) компенсувала ПДВ в рекордному обсязі – 19,7 млрд грн. Хоча в плані на цей рік передбачено, що середньомісячний обсяг компенсацій перебуватиме на рівні 13 млрд грн у місяць. Правда, тут варто зазначити, що частина від цієї рекордної суми виплачена ще за заявками листопада.

Борг під гарантії Світового банку перенесли на лютий. Йдеться про 17,6 млрд грн. У Мінфіні кажуть, що ще в кінці минулого року розуміли: виконати всі технічні завдання для того, щоб вчасно отримати гарантію, не встигнуть. Тому прийняли рішення перенести на лютий.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *