fbpx

”Повернемося до європейської сім’ї”: Порошенко змінив дату заявки на вступ України в НАТО та ЄС

Президент Петро Порошенко заявив, що в 2023 році Україна подасть заявку на вступ до Європейського Союзу та отримає План дій щодо членства в НАТО.

Про це глава держави, як передає прес-служба, оголосив під час виступу на Всеукраїнському громадському форумі “Відкритий діалог”. Він підкреслив, що повноправне членство в ЄС і НАТО буде остаточно гарантувати незалежність і національну безпеку України, стане запорукою свободи й добробуту громадян.

Президент також прокоментував внесені до Конституції зміни щодо стратегічного курсу держави: “Ця подія чітко позначила нашу стратегічну перспективу на десятиліття вперед. Відтепер курс України на повномасштабне членство в Європейському Союзі та НАТО закріплений у Конституції та має силу не просто закону, а Основного закону”.

Особливе значення і ще більшою легітимності цього рішення, за словами Порошенка, надає кількість народних депутатів, які проголосували за його ініціативу.

“Їх — 334, з усіх фракцій, від влади до опозиції. Ірина Геращенко як перший віце-спікер парламенту говорить, що їх 335, тому що не встигли добігти та натиснути кнопку. І кожен із цих 335 депутатів підтримав це непересічне і надзвичайно важливе для подальшої долі України й кожного українця рішення. А інакше я б його просто не пропонував парламенту”, — зазначив Порошенко.

Він також сказав, що кнопку “проти” при голосуванні натиснула так звана п’ята колона — слуги Кремля.

“Ідея закріпити в Конституції стратегічний курс на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору виникла не на порожньому місці, не випадково. Вона — логічний проміжний підсумок нашої державницької стратегії на зміцнення незалежності нашої держави і возз’єднання, повернення України в сім’ю європейських народів. Стратегія, яку ми з вами послідовно втілюємо в життя, ми з вами, вся наша команда, вже протягом п’яти років”, — зазначив він.

“Україна і Євросоюз зараз наблизилися одне до одного як ніколи раніше. А щодо НАТО, підкреслюю, жодна держава, яка не є членом цієї організації, не має сьогодні таких близьких відносин з Альянсом, як ми”, — додав український лідер.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *