fbpx

Погане ставлення Поляків

Попри погіршення ставлення, поляків, які не мають нічого проти українців, більше, ніж тих, у кого українці викликають неприязнь.

Політика нинішньої влади Польщі привела до того, що серед поляків значно погіршилося ставлення до українців і німців. Про це йдеться в дослідженні Інституту публічних справ, повідомляє портал Oko.Press.
Серед причин погіршення відносин до українців називається політика щодо історичних питань.
Нинішній рівень сприйняття українців поляками в більшості вимірювань більш ніж на 20 процентних пунктів нижче, ніж був у 2013 році.
“Таке зростання можна пояснити антиукраїнською риторикою деяких політиків, а також неприязню частини суспільства до збільшення кількості громадян України на польському ринку праці”, – відзначають автори дослідження Яцек Кухарчик і Агнешка Лада.
Поляки загалом сприймають іноземців з Європи (дослідження стосувалося французів, німців, українців та італійців) у різних соціальних ролях (житель, сусід, колега, начальник фірми, підлеглий, друг, зять або невістка, радник).
Найбільш прийнятними для поляків виявилися французи й італійці. Ситуація щодо ставлення до німців і українців, порівняно з 2013 роком, явно погіршилася.
Найбільші труднощі виникають у поляків у ставленні до українців, які займають ролі, пов’язані з підпорядкуванням (начальник, підлеглий, радник). Втім, поляків, які не мають нічого проти українців у перерахованих соціальних ролях, більше, ніж тих, хто висловлює з цього приводу неприязнь.
Так, 60% поляків не мають нічого проти, щоб їх начальником був українець, 58% не проти бачити українця в якості підлеглого, 55% – в якості радника. Для порівняння: француза в якості начальника сприймають 73%, в якості підлеглого – 71%, радника – 65%.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *