fbpx

”Путіна зупинять”: навіщо НАТО і РФ відправили бойові кораблі в Чорне море

Менш ніж за місяць у Чорне море зайшли одразу два кораблі НАТО під англійським і американським прапорами. Основна мета візиту – зміцнення безпеки союзників Альянсу, а також його партнерів, якими є Україна і Грузія.

Поява натовських суден неабияк попсувала нерви Російської Федерації, результатом чого стала поява в Чорному морі бойового корабля Північного флоту РФ “Сєвєроморськ”.

Ситуація видається досить напруженою, з огляду на давнє протистояння сил Росії і НАТО. Але чи зможе це призвести до ескалації конфлікту в Чорноморському регіоні – дізнавався OBOZREVATEL.

Навіщо країни НАТО відправили кораблі
Першим кораблем Північноатлантичного Альянсу, який зайшов у Чорне море після Керченської кризи став розвідувальний корабель Королівського флоту Великобританії HMS Echo (H87). 19 грудня 2018 року він пришвартувався біля причалу Одеського морського порту.

HMS Echo (H87) – це сучасний корабель, призначений для проведення розвідувальних операцій на підтримку підводних човнів і десантних операцій. Він може видавати адаптовану інформацію практично у режимі реального часу.

Керівник проекту “Майдан закордонних справ” Андрій Клименко повідомив, що це перший військовий корабель НАТО, який здійснює візит у Чорне море з прямим формулюванням мети цього візиту, пов’язаної із Азовською кризою.

Як зазначив російський військовий експерт Павло Фельгенгауер у коментарі OBOZREVATEL, хоча англійське судно не представляє ніякої військової загрози, бо використовується для дослідження гідрографії, але воно може використовуватися для подальших військових операцій.

“Судно побудоване так, що може перебувати у далеких походах роками, екіпаж змінюють за допомогою літаків. Але корабель не є бойовим, бо має на борту лише одну гармату”, – пояснює Фельгенгауер.

Більш небезпечним, на думку росіянина, є десантний експедиційний корабель USS FortMcHenry (LSD 43) Військово-морського флоту США, який зайшов в акваторію Чорного моря 6 грудня.

Група на кораблі складається приблизно із 2200 осіб і входить у склад 6-го підрозділу флоту американських ВМС. Водотоннажність корабля становить 16,1 тис. тонн, довжина – 190 метрів. Він оснащений зенітною артилерією і ракетною зброєю.

Судно має докову камеру для п’яти транспортних катерів на повітряній подушці, призначених для висадки морської піхоти і бойової техніки.

“Американський десантний корабель-док із батальйоном морської піхоти і важким озброєнням – це вже серйозно, і так – це викликало певну напругу в російському військово-морському штабі”, – повідомляє Фельгенгауер.

На думку генерал-лейтенанта Василя Богдана, кораблі НАТО в Чорному морі з’явилися із метою не допустити і мінімізувати спроби Росії отримати в Азово-Чорноморському регіоні стратегічні переваги над Альянсом.

“Ці дії західних партнерів варто оцінювати як перші кроки, які спрямовані на те, щоб стратегія стримування трансформувалася у стратегію примусу РФ до миру.

Плюс, готуються відповідні санкції із боку США, тому є впевненість у тому, що нахабство пітерського піжона Путіна нарешті буде зупинене, і путінський режим змушений буде піти в русло міжнародного права, глобальної безпеки і світового порядку”, – сказав Богдан у коментарі OBOZREVATEL.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *