fbpx

Судилище над українськими моряками у Москві: оголошено вердикти щодо всіх воїнів

Лефортовський районний суд Москви продовжив арешт всім 24 українським морякам, захопленим у полон в Чорному морі, ще на три місяці.

Рішення щодо останніх чотирьох українських воїнів окупанти оголосили в середу, 16 січня, повідомляється на Telegram-каналі “LIFE SHOT”. Йдеться про Віктора Безпальченка, Володимира Варімеза, Владислава Костишина і Володимира Лісового. Всі четверо чоловіків залишаться під арештом до 24 квітня (щоб подивитися відео, доскрольте сторінку до кінця).

Інформацію про це підтвердив і адвокат українців Микола Полозов. “Всі ухвалені 15 і 16 січня Лефортовським судом постанови про продовження термінів утримання під вартою стосовно військовополонених будуть оскаржені адвокатами нашої команди у встановлений законом триденний термін”, — написав він на своїй сторінці у Facebook.

Міністерство закордонних справ України також висловило рішучий протест у зв’язку з неправомірним рішенням Лефортовського районного суду Москви продовжити тримання під вартою 24 українських військовослужбовців.

У зовнішньополітичному відомстві відзначили, що суд над ними суперечить міжнародному гуманітарному праву, а закритий режим засідань свідчить про те, що Кремль повністю усвідомлює незаконність цього судового фарсу.

“Згідно з Третьою Женевською конвенцією про поводження з військовополоненими в 1949 році, 24 українських військовослужбовця є військовополоненими. Ми вимагаємо від Росії поводитися з ними у повній відповідності з їх статусом і поважати їх права відповідно до міжнародного гуманітарного права. Вимагаємо також від російської сторони невідкладно надати медичні висновки про стан здоров’я поранених військовополонених моряків і їх лікування”, — йдеться в офіційному повідомленні на сайті МЗС України.

Також Україна подякувала іноземним партнерам, чиї представники прийшли в зал суду, щоб підтримати українських військовослужбовців, і закликала міжнародне співтовариство засудити дії Росії та консолідувати тиск на Москву. Це повинно забезпечити швидке і безумовне звільнення всіх 24 військовополонених, що перебувають в РФ.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *